Chladící a vytápěcí technologie

Chladící a topné systémy Lindner jsou integrované potrubí v konstrukcích kovových podhledů a termostropů a ve zdvojených nebo dutinových podlahách. Tím se šetří prostor bez radiátorů nebo fan-coilů a podstatně zvyšuje komfort interiérů s chlazením a vytápěním.

Veškeré chladící a topné systémy Lindner se vyznačují tichým provozem a vysokým komfortem regulace. Voda se používá jako chladící/topné médium. U chlazení je potřeba méně potrubí než pro klimatizační systémy nebo konvenční větrací systémy – tedy nižší investiční náklady.

Tyto pohledy jsou sádrokartonové konstrukcePodhledy Plafotherm® jsou chlazené a topné stropy (kovové podhledy, SDK podhledy). Do podhledů je možné kromě technologie vytápění / chlazení integrovat také osvětlení, reproduktory, kontrolní vstupy a případně jiné konstrukce. Tyto systémy vynikají energetickou náročností oproti tradičním kombinací systémů.

Plafotherm® GK HEKDA jsou sádrokartonové podhledy – termostropy, které umí podle potřeby topit i chladit.

Chladící a vytápěcí podhledy lze navrhnout tak, aby tlumily hluk a aby detaily napojení jednotlivých konstrukcí tyto hodnoty nesnižovaly. Proto jsou např. akustické hodnoty testovány ve výrobnách Lindneru s jednotlivými konstrukčními prvky Lindner a projektant má jistotu dosažených technických vlastností celku.

V podlaze se běžně provádí topné systémy.V podlaze se běžně provádí topné systémy. V dutinové podlaze FLOOR and more® comfort nebo ve zdvojené podlaze NORTEC comfort je topná a chladící trubka na horním povrchu podlahy. To má výhodu rychle dodaného tepla či chladu do prostoru a tím lépe regulovatelnou energii. Zároveň tyto podlahy slouží svému původnímu účelu – tvorba podpodlahového dutiny pro rozvody médií.

 • dutinová podlaha FLOOR and More
 • dutinová podlaha FLOOR and More
 • dutinová podlaha FLOOR and More
 • dutinová podlaha FLOOR and More
 • dutinová podlaha FLOOR and More
 • dutinová podlaha FLOOR and More arena
 • dutinová podlaha FLOOR and More arena
Výhody integrovaného chlazení a topení
 • technicky ověřená kombinace konstrukcí
 • esteticky velmi účinné
 • prostor bez překážejících radiátorů a fan-coilů

Hlavní rysy konstrukcí

1. Topné a chladící médium je voda

2. Trubky jsou integrovány do podhledu nebo podlahových desek

3. Spolupůsobení celého systému je odzkoušené a certifikované

4. Hodnoty chladících a topných výkonů jsou garantované

5. Profese od jednoho dodavatele

 

 

Typické využití

– administrativní budovy

– Vstupní prostory veřejných budov

– veřejné budovy

– divadla, kina a jiné společenské prostory

 • technologické prostory

Pokud si nebudete vědět rady s návrhem, potřebujete nabídku, chcete koupit výrobky Lindner, obraťte se na nás na kontaktech zde