ZÁVĚSNÉ SYSTÉMY

Závěsný systém je zásadní nosnou konstrukcí kovových podhledů především z hlediska nosnosti, možnosti a způsobu přístupu do prostoru  nad podhledem, estetickému vzhledu tam, kde je závěsná konstrukce vidět a nakonec i životnosti kovového podhledu. Jak je možné vidět na příkladech konstrukcí, je zavěšení podhledů pro jednotlivé typy podhledů různé :

.1LMD-L 601 decke_img_lmd_e_213_05 decke_img_lmd_e_321_02 decke_img_lmd_e_213_bws_02 decke_img_lmd_e_200_05 závěsný systém_nonius_2decke_img_lmd_e_200_02

Závěsy kovových podhledů Lindner jsou nosné konstrukce sloužící k zavěšení viditelných podhledových prvků. Jedná se především o tyto konstrukce:

Svislé závěsy

Svislé závěsy slouží ke spojení kovového podhledu s nosnou konstrukcí stropu nebo jiné konstrukce, ke které se podhledy kotví a vodorovné nosné konstrukce podhledu, na které se následně zavěšují podhledové kazety, nebo přímo viditelné vodorovné prvky podhledu.

Závěsy jsou vícedílné, aby bylo možné přesně nastavit výšku podhledu. Jejich konstrukce musí být mechanicky pevná z důvodu možnosti bezproblémového rozebírání podhledu po dobu životnosti podhledu. Veškeré prvky jsou chráněny před korozí pozinkováním.

Dolní díl :Spodní díl pro bandrastry krátký spodní díl                                 Horní díl :Horní díl Horní díl krátký   Prodlužka závěsu:Horní díl prodlužovací       Spojka dílů:závlačka

Vodorovná nosná konstrukce podhledu

Vodorovné nosníky slouží zavěšené na svislých závěsech slouží k zavěšení podhledových kazet podhledu.

Nosníky mohou být buď v jednom směru nebo ve dvou rovinách na sebe kolmé. Jejich konstrukce je mechanicky pevná z důvodu životnosti a možnosti bezproblémového rozebírání podhledu. Veškeré prvky jsou chráněny před korozí pozinkováním, viditelné prvky mohou být navíc opatřeny povrchovou úpravou, jako například u bandrastrového podhledu.

Nosníky jsou vyráběny různých tvarů podle typu podhledu a konstrukčnímu účelu:vodorovný nosník3 vodorovný nosník2 vodorovný nosník vodorovný nosník spojovací pro bandrastry U profil vodorovný nosník kazetových podhledů vodorovný nosník spojovací černý křížový bandrastr

Stěnové úhelníky

Stěnové úhelníky slouží pro zavěšení nosné konstrukce podhledů nebo podhledových kazet u stěny.

Nosníky jsou kotveny ke stěně a pokládají se na ně buď vodorovné nosné prvky nebo podhledové kazety. Veškeré prvky jsou chráněny před korozí pozinkováním, viditelné prvky mohou být navíc opatřeny povrchovou úpravou.

Stěnový úhelník ovlivňuje vzhledu ukončení podhledu u stěny. Vyrábí se v různých tvarech podle požadavku na typ, funkčnost a vzhled podhledu: stínový profil s funkcí přitlačení dořezů stěnový profil s drop-slide funkcí L profil2 L profil L profil barvený profil s funkcí přitlačení dořezů


Pokud si nebudete vědět rady s návrhem, potřebujete nabídku, chcete koupit výrobky Lindner, obraťte se na nás na kontaktech zde.