Kovové podhledy Lindner – PODVĚŠENÉ PODHLEDY

Konstrukce baldachýnového podhledu (podvěšené podhledy) Lindner LMD-DS je zavěšený podhled s viditelnou nosnou konstrukcí stropu.  Nosnou konstrukci tvoří nosné vodorovné prvky, na které jsou ukládány podhledové kazety s různou úpravou viditelných boků.

Podhled je velmi vhodný pro chlazení/topení, protože menší plocha podhledu dosahuje dobrého poměru výkon/cena. Výrazným znakem těchto podhledů je viditelnost nosné konstrukce stropu.

Jednotlivé typy se liší především tvarem kazet (rovné – oblé) a vzhledem obvodové hrany, která může být kolmá nebo šikmá, zvýrazněná nebo jednoduchá. Kazety mohou být pochopitelně upraveny téměř všemi typy povrchových úprav Lindner.

Tyto podhledy jsou velmi jako chladící / topný podhled. Umožňuje to integrované potrubí položené na vrchním povrchu kovových desek podhledu.

Schéma a prvky podvěšených podhledů

» zvětšete kliknutím na obrázek

Vytápěný / chlazený podhled

Do podvěšeného podhledu lze snadno integrovat systém trubek zajišťujících vytápění / chlazení prostoru. Tento systém se nazývá Plafotherm® DS a funguje jako otevřený konvekční systém

Plafotherm DS 313 Plafotherm DS

» více informací o systému Plafotherm® naleznete zde

Nosné prvky

Vodorovné nosné prvky mohou být v jedné rovině nebo ve dvou na sebe kolmých rovinách :

Nosný prvek v jedné rovině u podhleduLMD-DS 313 LMD-DS 313

 

 

 

 

 

 

Nosná konstrukce ve dvou rovinách:1

Kazeta

  • Kazeta podvěšeného podhledu tvoří hlavní pohledový prvek a vzhledem k tomu, že podhled často nenavazuje na svislé stěny, je úprava boku kazet zásadní pro vzhled podhledu.
  • Podvěšené podhledy se vyznačují snadnější a bezproblémovou údržbou a revize podhledu a rozvodů v dutině podhledu.  Stavebně-fyzikální funkce ovlivňuje rozsah podhledu v poměru k ploše místnosti.

kazeta LMD-B


» více informací o tomto prvku naleznete zde

Pokud si nebudete vědět rady s návrhem, potřebujete nabídku, chcete koupit výrobky Lindner, obraťte se na nás na kontaktech zde

 zpět na “Základní kovové podhledy”