POVRCHOVÉ ÚPRAVY KOVOVÝCH PODHLEDŮ LINDNER

Povrchové úpravy podhledů Lindner jsou rozhodujícím faktorem pro jejich estetický vzhled. Cílem finální povrchové úpravy není pouze atraktivní vzhled, ale často přispívají také k funkčnosti podhledu (světelná odrazivost, antikorozní úprava a mnohé další).

Kovové podhledy Lindner jsou k dispozici téměř ve všech povrchových úpravách, které si dokážete představit. Některá řešení jsou vhodná pro použití v exteriéru, jiná v interiéru. Některá jsou vhodnější pro protipožární řešení nebo pro vytápěné / chlazené podhledy.

Kromě standardně nabízených úprav lze navrhnout i povrchové úpravy podhledů Lindner s individuálním řešením povrchových úprav a barev dle přání zákazníka.

Základní povrchové úpravy kovových podhledů Lindner:

  1.    Prášková barva dle RAL nebo NCS 

  2.    Dekorativní povrchy ARTline, STYLEline, GRAPHICline, PUREline

  3.    Eloxované povrchy INOXlook

  4.    Strukturované povrchy CROSSdesign, TOUCHdesign a SPREADline

  5.    Funkční povrchy METEO, MUTEX

  6.    …. a navíc – Perforace

Podrobněji ke všem typům povrchových úprav níže…

Prášková barva

1. Prášková barva

Kovové podhledy Lindner je možné opatřit libovolnou barvou ze vzorníku RAL nebo NCS. Prášková barva je nanášena v jednotné silné vrstvě. Díky synergickému efektu zinkového povlaku má výsledný materiál dlouhou životnost a vysokou odolnost vůči korozi.

Kovové podhledy Lindner i s akustickou vložkou a povrchovou úpravou práškovou barvou splňují klasifikaci pro stavební materiál třídy: A2-s1, dO „nehořlavé“ dle ČSN EN 13501-1. Podle této klasifikace zabraňují vzniku kouře a pádu nebo odkapávání hořících částí. Jejich spaliny nejsou v případě požáru toxické.

2. Dekorativní povrchy

Můžete si vybrat mezi následujícími dekorativní povrchy:

ARTline – dekorativní práškové lakování     STYLEline – dekorativní fólie     PUREline – pravá dřevěná dýha     GRAPHICline– dekorativní tisk

 

ARTline

ARTlineDekorativní práškové lakování, imitující různé druhy dřevěných povrchů, anorganických materiálů i abstraktních motivů. Výhodou této povrchové úpravy je neomezené použití na jakýkoli typ kovového podhledu. Vysoká odolnost proti UV záření a proti různým chemikáliím a rozpouštědlům.
Toto speciální práškové lakování se hodí do interiéru i exteriéru a také na vytápěné / chlazené podhledy Plafotherm® a protipožární podhledy. Katalog Lindner ARTline ve formátu pdf zde

STYLEline

STYLElineNa rozdíl od práškového lakování je STYLEline povrchová úprava pokrytím dekorativní fólií s předtištěnými vzory (Pozor! Nejedná se o HPL fólii!). Tato povrchová úprava umí kromě dřeva perfektně napodobit také kovové povrchy. Při volbě povrchové úpravy STYLEline dosáhnete perfektního vzhledu a přitom vysoké úspory nákladů ve srovnání s použitím originálního materiálu.
Můžete si zvolit ze širokého spektra imitací dřevěných a kovových povrchů (včetně leštěné nerezové oceli a eloxovaného hliníku E6EV1), různých betonů a různých abstraktních motivů. Katalog Lindner STYLEline ve formátu pdf zde

GRAPHICline

GRAPHIClineTato povrchová úprava přenese fotografii či jinou barevnou předlohu na libovolně velkou plochu podhledu a díky tomu umožňuje maximální volnost designu.
Dekorativní tisk je kvalitní technika, která je zárukou zachování barevnosti a lesku a která umožňuje přenesení libovolného motivu za použití všech barev na různé povrchy a materiály ve fotorealistickém zobrazení až do 1200 dpi. Odolnosti proti UV záření je zárukou stálosti a trvající kvality finálního vzhledu.

PURElinePUREline

Exklusivní řešení povrchové úpravy spočívající ve spojení kovové desky s pravou dřevěnou dýhou Jakkoli jsou ostatní dekorované povrchy věrnou kopií, tak pravé dřevo nelze ničím nahradit. Toto estetické řešení podhledů je výjimečné nejen svým vzhledem, ale také praktickým využitím. Dřevěný obklad má díky konstrukčním možnostem dřeva velice vysokou váhu, která často neumožňuje použití funkčních dřevěných podhledů použít. Kovovými deskami s povrchovou úpravou PUREline získáte dřevěný podhleds nízkou hmotností!

3. INOXlook

INOXlookINOXlook dodá hliníkovým podhledům vzhled nerezové oceli. Výsledný vzhled odpovídá nerezové oceli (zrno 180) a je ho dosaženo speciálním válcováním a eloxováním. Hliník je vyráběn v souladu s EN 485-4 a EN 573-3, eloxování dle EN 12373.
Hlavní výhodou INOXlook je nízká hmotnost podhledových desek oproti deskám vyrobeným z přímo nerezové oceli. Dalšími přednostmi je snadná údržba a čistění, vysoká odolnost proti korozi, vysoká odolnosti proti oděru a v neposlední řadě možnost dodatečné sterilizace.

Datový list INOXlook zde

4. Strukturované povrchy CROSSdesign, TOUCHdesign a SPEADline

CROSSdesign

CROSSdesignJako zajímavou alternativu k různým verzím dvojrozměrných povrchů nabízí Lindner strukturovaný povrch opticky připomínající vzhled textilní tkaniny. 3D charakter CROSS designu je tvořen kombinací prolisu a perforace.
V závislosti na akustických požadavcích mohou být stropní panely doplněny akustickými vložkami.
CROSSdesign se standardně kombinuje s práškovým lakováním, lze si vybrat z libovolné barvy ze škály RAL nebo NCS. Pro maximální zdůraznění zvláštního optického vzhledu tohoto designu doporučujeme práškovou barvou v odstínu RAL 9006 dle Lindner nebo odstín „brillant metallic”.   Datový list CROSSdesign zde

TOUCHdesign

TOUCHdesignTOUCHdesign je principiálně obdobou CROSSdesignu. 3D charakter povrchu je tvořen kombinací prolisu, perforace, nastavování vrstev a barevného řešení. TOUCHdesign představuje design zcela otevřený Vašim představám a fantaziím. Zkrátka jaké to navrhnete, takové to bude a nikde není psáno, že plocha podhledové desky musí být rovná.   Datový list TOUCHdesign zde

SPREADline

SPREADlinePerforace, kde každý otvor má jinou velikost a jejich rozmístění, přestože přesně vypočítané a navržené, vytváří oku lahodící chaotický vzhledem.
Můžete libovolně kombinovat různé barvy akustické vložky a kovového panelu, výsledný vzhled bude zaručeně zcela výjimečný.

Všechny dekorované povrchy splňují požadavky na stavební materiál třídy A2-s1, Do dle ČSN EN 13501-1. Datový list SPREADline zde

5. Funkční povrchy METEO a MUTEX

METEO – ochrana proti korozi:

METEOPovrchová úprava METEO vyvinutá pro použití v agresivním prostředí umožňuje bez problémů montáž kovových podhledů např. v bazénech s vysokou koncentrací chloridů nebo v chemických provozech. METEO povrchová úprava poskytuje podhledům perfektní ochranu proti koroziv agresivním prostředí a tím dlouhou životnost. V závislosti na použití nabízí METEO optimální ochranu odpovídající požadované třídě odolnosti.
Testováno podle DIN 55633, (ČSN) EN 13964 tabulka 8 třída D, (ČSN) EN ISO 12944-6. Datový list úpravy METEO zde.

MUTEX – ochrana proti hlukuMUTEX

Tento strukturovaný nátěr navracející ticho do místnosti. MUTEX sám o sobě nebo v kombinaci s různými akustickými vložkami přispívá k pohlcování zvuku a přitom má téměř stejné vlastnosti pokud jde o světelnou odrazivost, požární odolnost, extrémně nízké nároky na údržbu a snadné čištění jako podhledy opatřené práškovým lakováním.
Standardní barva povrchu je podobná tónu RAL 9010, ale na vyžádání jsou k dispozici jiné barvy v odstínu RAL a NCS. Povrchovou úpravu MUTEX lze také kombinovat s různými druhy drobné perforace.
MUTEX splňuje klasifikaci materiálu třídy reakce na oheň A2 -s1, d0 (nehořlavý) v souladu s ČSN EN 13501-1. Datový list úpravy MUTEX zde.

Perforace6. …. a navíc – Perforace

Pro většinu povrchových úprav kovových podhledů Lindner Vám nabízíme velký výběr standardních perforací. Nepřeberné množství perforací s kruhovými, oválnými, čtvercovými, obdélníkovými otvory různých velikostí a odstupů. Pokud si nevyberete z našeho standardního katalogu perforací, pak jsme samozřejmě i zde schopni vytvořit pro Vás individuální řešení. Více o perforacích naleznete zde
Katalog perforací Lindner ve formátu pdf zde

V případě bližšího zájmu o možnosti povrchových úprav nás neváhejte kontaktovat. Kompletní katalog povrchových úprav Vám rádi zašleme ve formátu pdf (eng, de) nebo v tištěné formě poštou (eng).


Pokud si nebudete vědět rady s návrhem, potřebujete nabídku, chcete koupit výrobky Lindner, obraťte se na nás na kontaktech zde.